Cvičení

Potřebujete pár tipů, jak děti zabavit? Nedosáhly při zjišťování pohybových dovedností Pohyb 1P v některém ze cviků uspokojivých výsledků? Podívejte se do zásobníků cvičení níže, kde najdete tipy na zlepšení pohybových dovedností podle jednotlivých cvičení, ale i tipy k obecné pohybové průpravě nebo na cvičení se švihadlem a míčem. Případně mrkněte na další aktivity, ke kterým je možné využít švihadlo.

Zásobníky cvičení

V této sekci naleznete zásobníky cvičení určené rodičům pro cvičení s dětmi. Naprostou většinu cvičení lze snadno provádět i doma, bez nároků na speciální sportovní vybavení. Cviky jsou rozděleny do skupin v návaznosti na testy absolvované při Pohyb 1P v MŠ. Lze se tedy zaměřit především na okruh cvičení, ve kterých mělo dítě největší rezervy.

Doporučená cvičení lze samozřejmě provádět i bez návaznosti na absolvování projektu Pohyb 1P.

Videonávody naleznete také na youtube kanálu Nadace sportující mládeže.

Předškoláci v pohybu

V důsledku pandemie koronaviru mnoha dětem chybí pravidelný pohyb. Nemohly se konat sportovní kroužky, tréninky a neprobíhal ani náš projekt Pohyb 1P, který se zaměřuje na zjištění pohybové úrovně předškolních dětí a zároveň se u nich snaží zábavnou formou vytvořit kladný vztah k pohybu. I proto připravila Nadace sportující mládeže a město Plzeň ve spolupráci se Západočeskou univerzitou projekt Předškoláci v pohybu. Pro každého předškoláka, který bude po prázdninách nastupovat do posledního ročníku mateřské školy zřizované městem Plzeň projekt zajistí sportovní vybavení v podobě míče a švihadla.