Více bezpečí pro děti. Jako dárek si odnášejí reflexní pásky

Vedle svého hlavního poslání se projekt Pohyb 1P snaží přispět také k větší bezpečnosti dětí. V letošním roce proto zúčastněné děti kromě pamětního listu a dalších drobných dárků obdrží od Nadace sportující mládeže také reflexní pásku.

V loňském roce vstoupila v platnost novela zákona o provozu na pozemních komunikacích. Chodci musí nosit reflexní prvky za snížené viditelnosti, pokud se pohybují mimo obec po krajnici nebo na okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením. Povinné jsou reflexní prvky pro chodce nejen v noci, ale také za šera nebo v mlze.

Reflexní pásky je možné nosit umístěné na noze nebo na ruce (v ideálním případě na obou končetinách) a hlavně směrem do vozovky. Je ale možné je umístit třeba i na batoh. Reflexní páska je velmi dobře skladná, dá se pohodlně nosit v kapse nebo tašce a použít ji až v případě potřeby.

U dětí je jejich dobrá viditelnost o to důležitější, že jsou drobnější a jejich chování může být někdy nepředvídatelné. Nadace sportující mládeže proto chce prostřednictvím projektu Pohyb 1P přispět k co největšímu bezpečí dětí třeba při jejich podvečerních návratech ze sportovních aktivit.